Poznaliśmy kolor Pantone 2024

Marek Szydełko
06.01.2024

Peach Fuzz (3-1023) to kolor Pantone na 2024 rok. Prestiżowy instytut tym razem postawił na ciepłą, pastelową barwę, która ma przypominać nam o nadrzędnych wartościach w niespokojnych czasach wojny, chaosu politycznego i niepewności gospodarczej.

Peach Fuzz, czyli „brzoskwiniowy meszek”

Kolor Pantone na 2024 rok budzi bardzo pozytywne skojarzenia i taki też był cel instytutu. Kolor ten ma skłaniać nas do zadumy nad swoimi rzeczywistymi potrzebami, czyli zapewnieniem sobie bliskości, spokoju ducha, a także zachęcić do cieszenia się drobnymi przyjemnościami. Ciepło tej barwy sprzyja odpoczynkowi, relaksacji, uspokojeniu emocji, co jest nam niezbędne w obecnych czasach.

Tradycyjnie już kolor Pantone będzie punktem odniesienia dla designerów i z pewnością zostanie uwzględniony w różnego rodzaju projektach graficznych, wnętrzarskich czy architektonicznych.

Dodajmy, że Instytut Pantone wybiera swój kolor na kolejny rok w oparciu o wskazania autorskiego systemu Pantone Matching System. Jest to zaawansowany algorytm wykorzystywany do identyfikowania barw wykorzystywanych w przemyśle graficznym.

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie