Google ruszył z testami swojego chatbota

Jerzy Biernacki
03.04.2023

To ma być odpowiedź na ChatGPT. Google oficjalnie poinformowało o rozpoczęciu masowych testów własnego chatbota – Bard. Gigant z Mountain View zapowiada, że docelowo narzędzie zostanie dodane do wyszukiwarki, co może nieźle namieszać m.in. w branży SEO i ograniczyć zasięgi stron internetowych.

Testy na razie tylko w USA i UK

Do testowania chatbota Bard mogą się zgłosić użytkownicy ze Stanów Zjednoczonych i Wielkiej Brytanii – rejestracja odbywa się na stronie bard.google.com. Docelowo Google chce też, aby narzędzie zostało przetestowane przez około 10 tys. zaufanych testerów, co jednak może zająć wiele miesięcy.

Gigant nie chce się spieszyć z wdrożeniem chatbota, ponieważ ma świadomość ograniczeń sztucznej inteligencji. Google boleśnie przekonało się o tym podczas prezentacji spotu promującego Bard – pojawił się w nim błąd, który potwierdza zawodność AI. Po tym wydarzeniu giełdowa wartość spółki chwilowo spadła o 100 mld dolarów.

Aktualnie świat przeżywa fascynację ChatGPT, narzędziem stworzonym przez OpenAI, a wspieranym przez Microsoft. Chatbot został już dodany do wyszukiwarki Bing oraz przeglądarki Edge, a niedawno zaprezentowano jego rozbudowaną, udoskonaloną wersję, ChatGPT-4.

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie