Rynek reklamy internetowej w Polsce nie zwalnia

Marek Szydełko
12.12.2022

Za nami kolejne świetne półrocze na rynku reklamy online. Z raportu IAB Polska/ PwC AdEx wynika, że wartość całego tortu reklamy internetowej za pierwsze 6 miesięcy 2022 roku to już blisko 3,2 miliarda złotych. Dynamika wzrostu wyniosła 10,4 procent, co daje reklamie online pozycję absolutnego lidera w Polsce. Tak dobre wyniki są o tyle warte odnotowania, że zostały osiągnięte w dobie nawarstwiających się problemów gospodarczych.

Reklama online jest kryzysoodporna?

Za wcześnie, aby ryzykować takim stwierdzeniem, natomiast faktem jest, że reklama cyfrowa ma się w naszym kraju bardzo dobrze i nie widać w niej spowolnienia pomimo ewidentnie gorszych nastrojów gospodarczych i konsumenckich.

Marki nadal chętnie reklamują się online, traktując Internet jako podstawowy kanał komunikacji z konsumentami. Jeszcze do niedawna zastanawialiśmy się, kiedy reklama online zrówna się pod względem wydatków z telewizyjną. Dziś wątpliwości dotyczą wyłącznie tempa zwiększania przewagi.

Wśród najważniejszych graczy na rynku reklamy online nie zaszły istotne zmiany. W pierwszym półroczu 2022 roku nadal najchętniej reklamowały się marki z branży turystycznej, HoReCa (restauracje, hotele), firmy farmaceutyczne oraz producenci i sprzedawcy sprzętów domowych, mebli i dekoracji.

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie

Na naszej stronie korzystamy z plików cookies w celu spersonalizowania reklam, więcej informacji.