Taśmy klejące z nadrukiem – dlaczego warto? Zalety, zastosowanie, zakup

Mariusz Siwko
22.09.2021

Taśma klejąca to jeden z podstawowych materiałów opakowaniowych. Teraz można zakupić ją także z indywidualnym nadrukiem. Dlaczego warto?

Za pomocą taśm klejących można łatwo i szybko pakować paczki w sklepie internetowym czy zabezpieczać gotowe towary. Standardowa taśma klejąca, chociaż bardzo dobrze sprawdza się w tej roli, może być zastąpiona wtedy lepszą opcją. Wybierając taśmy klejące z nadrukiem, firma może nie tylko łatwo pakować swoje artykuły i przesyłki, lecz dodatkowo wspierać swój marketing.

Dlaczego warto wybrać taśmy klejące z nadrukiem?

Wśród materiałów opakowaniowych coraz częściej zamawiana jest taśma klejąca z nadrukiem. Chociaż stanowi ona droższą alternatywę dla zwykłej taśmy, to jednak ma ona wiele zalet, które powodują, że warto za nią zapłacić więcej niż za zwykłą taśmę klejącą.

Taśma klejąca z nadrukiem – najważniejsze zalety:

  • Atrakcyjny wygląd – taśma ozdobiona nadrukiem może sprawić, że cały pakunek będzie prezentował się bardziej estetycznie i będzie natychmiast przyciągał wzrok.
  • Wsparcie w reklamie – umieszczone na taśmie logo firmy sprawi, że może ona stać się lepiej rozpoznawalna, a także będzie budować profesjonalny wizerunek.
  • Dodatkowe funkcje – poza funkcją reklamową taśmy klejące z nadrukiem mogą także zawierać inne informacje, na przykład dotyczące ostrożnego obchodzenia się z paczką, sprawdzenia paczki w obecności kuriera.
  • Skuteczna identyfikacja – gdy taśma klejąca z nadrukiem zostanie umieszczona na paczce, wtedy można bez otwierania od razu wiedzieć, przez kogo została ona nadana.
  • Dodatkowa ochrona zawartości – jako że taśma wykończona jest nadrukiem, trudniej ją zastąpić, a także rozciąć i ponownie skleić bez pozostawiania śladu, stąd też pozwala ona na uzyskanie dodatkowej ochrony paczki.

Kiedy warto stosować taśmy klejące z nadrukiem?

Materiał do pakowania jak taśma klejąca z logo lub też z innym nadrukiem ma tak naprawdę uniwersalne zastosowanie i może ona z powodzeniem zastąpić zwykłą taśmę klejącą używaną do pakowania przesyłek. Kiedy najczęściej stosowane są taśmy klejące z nadrukiem?

Zwykle na ich zakup decydują się firmy prowadzące własne sklepy internetowe, które każdego dnia wysyłają paczki do swoich klientów. W tym przypadku taśmy klejące z nadrukiem są w stanie pomóc w budowie wizerunku i popularności sklepu internetowego.

Ponadto taśma klejąca z logo może być także wykorzystana przez inne firmy, między innymi przez przedsiębiorstwa wykorzystujące do pakowania swoich produktów kartonowe opakowania.

Zatem zastosowanie taśm samoprzylepnych z nadrukiem jest naprawdę bardzo szerokie i w zasadzie mogą być one stosowane przez każdą firmę, która stosuje tego typu materiały opakowaniowe.

Jakie informacje umieszcza się na taśmach klejących?

Najczęściej taśmy klejące z nadrukiem służą do umieszczenia na nich logo firmy. Warto wskazać, że nadruk może być w tym przypadku kolorowy, co oznacza, że logo może wyglądać bardzo atrakcyjnie i natychmiast przyciągać wzrok.

Poza logo taśmy klejące z nadrukiem mogą być także uzupełnione o dodatkowe informacje w postaci treści czy grafik. Przykładowo na taśmie można umieścić adres strony internetowej czy też zalecenia dotyczące obchodzenia się z paczką.

Taśma klejąca z logo – jaki rodzaj zamówić?

Aktualnie produkt taki jak taśma klejąca z nadrukiem jest oferowany w wielu wariantach, na przykład jako taśmy foliowe czy papierowe. Mogą być one wykończone także różnymi typami klejów, co przekłada się również na ich właściwości klejące na różnych powierzchniach.

Zamawiając taśmy klejące z nadrukiem, warto zdecydować się na te wysokiej jakości, ponieważ są one w stanie wtedy zapewnić skuteczne klejenie, a tym samym dobre zabezpieczenie paczki, co także wpływa na wizerunek firmy.

Gdzie zamówić taśmy klejące z nadrukiem?

Obecnie produkcję taśm klejących na zamówienie prowadzi wiele firm. Wśród nich znajduje się także firma Ekspert Południe, która specjalizuje się w produkcji wysokiej jakości materiałów opakowaniowych z usługą personalizacji. Zamówienia na taśmy klejące z logo od firmy można składać również w internecie.

Artykuł partnera serwisu

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie

Na naszej stronie korzystamy z plików cookies w celu spersonalizowania reklam, więcej informacji.