Bankiet firmowy: jak do zorganizować DOBRZE?

Maciej Piwowski
21.04.2020

Bankiety firmowe to specyficzny rodzaj eventu. Podstawowym celem ich organizacji jest przedstawienie marki przedsiębiorstwa w jak najlepszym świetle. W bankiecie zwykle biorą udział zarówno pracownicy, jak i klienci firmy, ale też przedstawiciele biznesu, których chcemy pozyskać do współpracy. Dlatego taka impreza musi być – i to dosłownie – zapięta na ostatni guzik. No właśnie: jak dobrze zorganizować bankiet firmowy? Kilka cennych wskazówek znajdziesz w naszym poradniku.

Plan wydarzenia

Jest niezbędny i zawsze zaczynamy właśnie od niego. Tworząc plan wydarzenia należy koniecznie uwzględnić budżet i zobaczyć, na co możemy sobie pozwolić. Kolejne punkty powinny również obejmować wszystkie elementy związane z przygotowaniem i promocją eventu – w końcu chodzi o to, aby ktokolwiek wziął w nim udział. Należy się zastanowić, w jaki sposób zaprosimy uczestników, jak podtrzymamy ich zainteresowanie bankietem, jak zachęcimy ich do tego, aby poświęcili swój czas i zjawili się na evencie.

Porządny catering

Bankiet firmowy musi być zaopatrzony w dobre, wysokojakościowe jedzenie i napoje. Trzeba się przy tym zastanowić, czy stawiamy na opcję serwowania posiłków do stolików, czy może jednak lepszym wyborem będzie samoobsługa (szwedzki stół). Wiele zależy tutaj od budżetu imprezy, jak również od jej charakteru. Jeśli bankiet ma być wydarzeniem pełnym elegancji, bezapelacyjnie należy zadbać o obsługę kelnerską.

Obecność najważniejszych przedstawicieli firmy

Poważnym błędem przy organizacji i przeprowadzeniu bankietu firmowego byłoby jego opuszczenie przez właściciela oraz inne osoby z firmowego topu. Zaproszeni goście z pewnością będą chcieli wykorzystać okazję do tego, aby przeprowadzić kuluarowe rozmowy biznesowe, nawiązać bliższe relacje czy po prostu poznać gospodarzy. Dlatego, choćby się waliło i paliło, na evencie musi pojawić się firmowa „góra”.

Promocja marki na każdym kroku

Bankiet firmowy ma przynieść konkretną korzyść, jaką jest wzmocnienie wizerunku przedsiębiorstwa. Dlatego nie zapominamy o detalach, które będą przypominać gościom, kto właściwie ich na ten event zaprosił. Można śmiało pokusić się o promowanie marki poprzez różnego rodzaju detale, chociażby logotyp umieszczony na zaproszeniach, obrusach etc. Bardzo dobrym pomysłem będzie również obdarowanie gości gadżetami firmowymi z elementami wizerunkowymi marki.

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie

Ważne: Użytkowanie Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Szczegółowe informacje w Polityce prywatności.