Strefa ekonomiczna w Rosji reklamuje się na… Times Square w Nowym Jorku

Remigiusz Szulc
19.12.2022

Nawet wojna, polityka i sankcje nie są w stanie powstrzymać globalizacji. Doskonałym przykładem na potwierdzenie tych słów jest sytuacja, do jakiej doszło w Nowym Jorku. Na jednym z elektronicznych bannerów na Times Square pojawiła się reklama Specjalnej Strefy Ekonomicznej „Ałabuga” w Rosji, która zachęca mieszkających w USA Rosjan do powrotu do ojczyzny.

Trzeba przyznać – pomysł jest kreatywny

Reklama strefy ekonomicznej znajdującej się na terytorium republiki Tatarstanu to mimo wszystko zaskakująca sytuacja, biorąc pod uwagę skrajnie napięte relacje USA i Rosji. Agencja odpowiedzialna za kampanię „Czas wracać do domu” postanowiła zagrać kontrowersyjną kartą i wykupiła emisję w mekce reklamy outdoorowej, czyli właśnie na słynnym Times Square.

Kampania jest ukierunkowana na efekt rekrutacyjny – chodzi o pozyskanie nowych pracowników niezbędnych do rozwoju strefy ekonomicznej. Poszukiwani są przede wszystkim inżynierowie specjalizujący się w lotnictwie, mikroelektronice oraz informatyce.

Kampania przekonuje, że w Rosji jest mnóstwo pracy dla specjalistów, którzy mogą liczyć na świetne wynagrodzenie. Na razie nie wiadomo, ilu odbiorców reklamy rzeczywiście zdecydowało się na powrót do ojczyzny.

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie

Na naszej stronie korzystamy z plików cookies w celu spersonalizowania reklam, więcej informacji.