Założenie sklepu internetowego nigdy nie było tak łatwe jak teraz. Wystarczy gotowe oprogramowanie Shoper, by szybko zacząć działać w obszarze e-commerce. Żeby jednak osiągnąć sukces, czyli znaleźć klientów i być zawsze kilka kroków przed konkurencją, potrzeba odpowiednich działań pozycjonerskich. O czym należy pamiętać?
Handel internetowy z każdym rokiem rośnie w siłę, bo po pierwsze - coraz więcej osób kupuje w sieci, po drugie - łatwiej niż kiedyś rozpocząć swoją przygodę ze sprzedażą online. Ułatwiają to gotowe oprogramowania jak Shoper, który kompleksowo obsługuje cały proces zakupowy - od przyjęcia zamówienia, przez wysyłkę, aż po rozliczenie księgowo-magazynowe. Co więcej - zyskujemy dodatkowo przydatne narzędzia do promocji sklepu i personalizacji. Mamy też pewność, że wszystkie nasze dane są bezpieczne.
Do zarządzania sklepem nie potrzebujemy żadnej wiedzy programistycznej, nawet znajomości kodu HTML. Jeśli jednak chcemy osiągnąć sukces, powinniśmy wiedzieć, jakie działania pozycjonerskie i optymalizacyjne zastosować, aby dotrzeć do potencjalnych klientów.
Na szczęście pozycjonowanie w Shoper (https://traffictrends.pl/blog/pozycjonowanie-i-optymalizacja-sklepu-internetowego-na-platformie-shoper/) jest banalnie proste, bo zyskujemy dostęp do wielu ułatwień. Mamy możliwość dynamicznego tworzenia meta danych - title i description, co jest bardzo ważne podczas tworzenia podstron produktów. Możemy też to zrobić ręcznie. Możliwość wprowadzania title i descriptiom dotyczy nie tylko podstron, ale wszystkich innych miejsc w witrynie - stronie głównej, kategoriach, podkategoriach i bloga.
Ogromną zaletą Shopera jest integracja z najważniejszymi narzędziami SEO - Google Search Console i Google Analytics. Pierwsze z wymienionych umożliwia sprawdzenie statusu indeksowania witryny przez wyszukiwarkę Google, drugie pozwala na analizę działań. Analityka internetowa jest niezwykle istotna, by skutecznie monitorować wszystko to, co dzieje się na stronie sklepu internetowego. To pozwala na podjęcie odpowiednich działań, jeśli wyniki pomiaru nie są takie, jak oczekiwaliśmy.
Właściwe pozycjonowanie i optymalizacja sklepu internetowego to też tworzenie przyjaznych adresów URL. Shoper robi to automatycznie, generując je na podstawie nazw kategorii oraz produktów. Dzięki temu są czytelne i łatwe do zapamiętania dla odbiorcy, ale też dobrze oceniane przez roboty Google, co wpływa na wyższą pozycję naszej witryny w wyszukiwarce.
Zdecydowanie warto rozpocząć swoją przygodę z e-commerce, decydując się na założenie sklepu na platformie Shoper. Jest łatwa w obsłudze, a co równie ważne - zapewnia szereg rozwiązań z zakresu pozycjonowania i optymalizacji.
Artykuł partnera serwisu