Co zrobić, żeby goście nie opuścili zbyt wcześnie firmowej imprezy?

Remigiusz Szulc
17.06.2020

Imprezy firmowe mają to do siebie, że częstą są – pisząc kolokwialnie – bardzo drętwe. Z tego też powodu wielu bywalców takich eventów decyduje się na angielskie wyjście zaraz po zakończeniu oficjalnej części wydarzenia i zebraniu atrakcyjnych gadżetów. Organizator imprezy na tym traci, ponieważ event nie przynosi spodziewanych efektów w postaci wzmocnienia relacji z klientami czy partnerami biznesowymi. W dodatku pustawa sala jest poważną rysą na wizerunku marki. Jak uniknąć takiego scenariusza? Oto kilka sposobów, które chętnie wykorzystują profesjonalne agencje eventowe.

Konkursy z nagrodami

Infantylne? Ale działa! Konkursy z nagrodami zawsze wywołują emocje, a gdy rośnie adrenalina, nikomu nie spieszy się do domu. Konkursy należy zaplanować w taki sposób, aby kulminacyjny moment nastąpił jak najpóźniej – może to być np. ogłoszenie zwycięzców i rozdanie nagród. A propos nagród: naprawdę warto sięgnąć głębiej do portfela i zadbać o to, aby były to rzeczy wartościowe, atrakcyjne dla uczestników eventu.

Gwóźdź programu

Funkcję gwoździa programu może pełnić właściwie cokolwiek, na co tylko zaproszeni goście będą z przyjemnością i ekscytacją czekać. Najczęściej jest to występ jakiejś gwiazdy, ale na jej wynajęcie trzeba mieć oczywiście zarezerwowany spory budżet. Przy ograniczonych możliwościach finansowych kłania się nam kreatywne myślenie.

Kulminacyjnym punktem programu, który z pewnością zachęci gości do dłuższej obecności na imprezie, może być chociażby ogłoszenie nowej inwestycji czy zaprezentowanie nowego, bardzo oczekiwanego przez branżę produktu.

Zawodowi „rozkręcacze” imprez

Takimi osobami są chociażby fordanserzy, czyli osoby, których zadaniem jest zachęcanie gości do tańca. Jeśli impreza firmowa w założeniu nie ma być suto zakrapiana alkoholem, to z pewnością pojawi się problem z gośćmi podpierającymi ściany czy uparcie siedzącymi przy stolikach. Aby tego uniknąć warto zainwestować w specjalistów od rozkręcania dobrej zabawy, robiących sztuczny tłok na parkiecie, ośmielających innych gości do szaleństw i poluzowania krawatów.

 

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie

Na naszej stronie korzystamy z plików cookies w celu spersonalizowania reklam, więcej informacji.