Odzież reklamowa – jakie są jej największe zalety?

Mariusz Siwko
27.05.2021

Szukając gadżetów reklamowych do najbliższej kampanii marketingowej zawsze warto się dobrze zastanowić nad tym, jakie przedmioty mogą się okazać szczególnie atrakcyjne dla klientów. W tej grupie praktycznie zawsze znajduje się odzież reklamowa. Firmy chętnie w nią inwestują, ponieważ wiedzą, że elementy odzieży są chętnie przyjmowane przez klientów. Poznaj najważniejsze zalety odzieży reklamowej.

Praktyczność

Czego jak czego, ale praktyczności odzieży reklamowej odmówić po prostu nie można. Pamiętaj więc, że jednym z kluczowych warunków skuteczności gadżetów jest to, aby były one chętnie i często używane przez klientów. W ten sposób utrwalają oni sobie identyfikację wizualną oraz nazwę marki, co może mieć wpływ na ich przyszłe decyzje zakupowe.

Jeśli chodzi o te najpraktyczniejsze elementy odzieży reklamowej, to warto tutaj wymienić chociażby:

  • czapeczki,
  • bluzy polarowe,
  • kurtki przeciwdeszczowe,
  • bezrękawniki.

Jest regularnie używana

Inwestując w odzież reklamową, która będzie rozdawana klientom, raczej nie musisz się martwić tym, że podarunki szybko trafią do kosza czy na dno szuflady. Co prawda trudno jest oczekiwać, aby ktokolwiek na co dzień paradował w np. kurtce z logo Twojej firmy, ale nie widzimy już problemu w tym, aby klient zakładał ją np. na rower, do prac w ogrodzie czy na wycieczki w góry.

Tania reklama mobilna marki

Ogromną zaletą odzieży reklamowej jest to, że zyskujemy tutaj sporą powierzchnię do umieszczenia na niej elementów identyfikacji wizualnej marki, na czele z logo. Ponieważ elementy te są doskonale widoczne, a obdarowany klient będzie się pokazywać w odzieży w miejscach publicznych, to śmiało możemy tutaj mówić o zyskaniu reklamy mobilnej.

Wystarczy, że klient wybierze się na spacer po miejskim parku w bezrękawniku z logo marki, aby kolejnych kilkanaście osób miało okazję się z nim zapoznać i może nawet zapamiętać nazwę brandu. Zawsze zwiększa to szansę na pozyskanie kolejnych klientów.

Atrakcyjny gratis do zakupu

Odzież reklamowa świetnie sprawdza się właśnie jako prezent dla klientów decydujących się na zakup jakiegoś produktu z oferty firmy. To niedrogi, a jednocześnie bardzo skuteczny sposób na to, aby zwiększyć sprzedaż i przekonać klientów do wybrania naszej oferty kosztem konkurencji.

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie

Ważne: Użytkowanie Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Szczegółowe informacje w Polityce prywatności.