Kiedy lepiej zamówić tanią stronę internetową zamiast drogiej?

Piotr Kowalczyk
18.09.2023

Ile kosztuje zaprojektowanie strony www? Nie ma jednoznacznej odpowiedzi na to pytanie, ponieważ wszystko zależy od oczekiwań zamawiającego. Stronę internetową można mieć za kilka, kilkanaście czy kilkadziesiąt tysięcy złotych. Z oczywistych względów polskich przedsiębiorców najbardziej interesują tanie witryny, których cena nie przekracza 1000 zł. I choć nie można po nich zbyt wiele się spodziewać, to istnieją sytuacje, w których tak tania strona internetowa będzie lepszym wyborem niż droga. Przykładami dzielimy się w naszym artykule.

Dopiero startujesz z biznesem

Tanią stronę internetową najczęściej wybierają początkujący przedsiębiorcy, którzy mają ograniczony budżet inwestycyjny i nie mogą sobie pozwolić na to, by jego lwią cześć przeznaczyć na nową witrynę.

Jeśli musisz dokładnie liczyć każdą złotówkę inwestowaną w raczkujący biznes, to tania strona, która od razu pozwoli zaistnieć Twojej firmie w sieci, jest całkiem niezłym rozwiązaniem.

Nie masz jeszcze pomysłu na swoją markę biznesową

To problem, który dotyczy większość początkujących przedsiębiorców, nawet tych, którzy podeszli do sprawy poważnie i sporządzili biznesplan. Sama rejestracja firmy nie oznacza jeszcze powstania marki. To proces, który wymaga daleko idących inwestycji w obszarze m.in. identyfikacji wizualnej marki, content marketingu czy obecności w social media.

Rozpoczynanie od drogiej strony internetowej, która zagospodaruje praktycznie cały budżet marketingowy w sytuacji, gdy marka nie ma nawet logo, to słaby pomysł.

Firma ma być sposobem na dorobienie do pensji

Jeśli zakładasz firmę nie po to, aby skalować biznes, rozwijać go i zatrudniać pracowników, ale w celu zyskania dodatkowego źródła dochodów i twórczego zagospodarowania nadmiaru wolnego czasu, to tania strona internetowa powinna być dla Ciebie w zupełności wystarczająca.

Taka strona będzie pełnić głównie funkcję informacyjną, prezentować ofertę przedsiębiorstwa i ułatwiać kontakt z klientami, do czego nie potrzeba super profesjonalnych i najnowocześniejszych, a tym samym kosztownych rozwiązań programistycznych.

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie