Gadżety reklamowe dla pracowników – dlaczego warto?

Jerzy Biernacki
22.05.2021

Zdecydowana większość firm rozdaje gadżety reklamowe wyłącznie klientom, wychodząc z założenia, że jest to inwestycja w zwiększenie sprzedaży oraz rozpoznawalności marki biznesowej. Tymczasem bardzo dobrym pomysłem będzie zaopatrzenie w gadżety także własnych pracowników. Jakie wynikają z tego korzyści? Sprawdź w naszym poradniku.

Zacieśnienie relacji z pracownikami

Choć wielu pracodawcom może się to wydawać jakimś kuriozum, to naprawdę nie brakuje pracowników, dla których liczą się nie tylko pieniądze. Spora grupa zatrudnionych osób chce czuć więź z firmą i mieć poczucie, że pracodawca ich docenia, liczy na nich, wiąże z nimi przyszłość. Niepozorne gadżety reklamowe mogą być jednym z elementów budujących taką relację.

Rozdając pracownikom gadżety reklamowe i zachęcając ich do używania tych przedmiotów, dajesz im do zrozumienia, że w nich inwestujesz. Zestaw firmowych długopisów czy odzieży naprawdę może być traktowany na równi z otrzymaniem cennych narzędzi do pracy.

Pracownicy mogą przy okazji promować markę przedsiębiorstwa

Szczególnie dobrym przykładem będzie tutaj wspomniana już odzież reklamowa. Jeśli Twoi pracownicy otrzymają koszulki, czapeczki, bluzy, bezrękawniki czy kurtki z logo przedsiębiorstwa, to na pewno będą się w nich pokazywać w miejscach publicznych.

Tym samym zyskasz – jakkolwiek dziwnie to nie zabrzmi – darmową mobilną reklamę, ponieważ elementy identyfikacji wizualnej Twojej marki biznesowej będą doskonale widoczne także dla innych osób.

Atrakcyjny element wynagrodzenia pozapłacowego

Oczywiście, że gadżety firmowe nie zastąpią premii czy np. zagranicznej wycieczki, karty sportowej, prywatnego ubezpieczenia itd. Mogą natomiast być kolejnym elementem pozapłacowym, który poprawia samopoczucie pracowników i zwiększa poziom ich motywacji.

Mówimy tutaj jednak o gadżetach reklamowych z wyższej półki. Za przykład mogą posłużyć np. walizki turystyczne, odzież trekkingowa dobrej jakości czy galanteria skórzana. Takie upominki z całą pewnością zrobią świetne wrażenie na Twoich pracownikach.

Pewność, że nie dojdzie do kłopotliwych wpadek

Rozdawanie pracownikom gadżetów reklamowych jest także w Twoim interesie. Wyobraź sobie sytuację, że przychodzisz do banku, którego pracownik daje Ci do podpisania umowę i wręcza długopis… z logo konkurencyjnego banku. Niezłe faux pas, prawda? Unikniesz takich wpadek, jeśli Twoi pracownicy zostaną wyposażeni w firmowe gadżety.

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie

Ważne: Użytkowanie Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Szczegółowe informacje w Polityce prywatności.